پنج مزیت اصلی داشتن وب سایت و طراحی سایت

writting-article

پنج مزیت اصلی داشتن وب سایت و طراحی سایت

امروزه رشد هیچ کسب و کاری بدون داشتن کانال های ارتباطی دیجیتال مانند وب سایت یا صفحات اجتماعی امکان پذیر نیست. اگر با دقت جمله قبلی را مجددا مرور کنید،‌ ما حرفی از ماندگاری کسب و کار نزدیم و ادعا نکرده‌ایم که بدون داشتن وب‌سایت،‌ موجودیت کسب و کار از بین می رود بلکه رشد نمی‌کند و با توجه به مثلث مازلو سقف رشد هر فرد و یا کسب و کاری کف لیاقت آن فرد و یا کارآفرین می‌باشد.

بنابراین، اگر کسب و کار شما نیاز به رشد دارد و رشد را عنصر اصلی یک کسب و کار میدانید در ادامه با ما همراه باشید

درست در زمانی که رشد متوقف می شود آنچه که شروع می گردد روند زوال و از بین رفتن کسب و کار است. اما آیا واقعا می توان همیشه رو به رشد بود؟ خوشبختانه، جواب مثبت است. اما چگونه ؟

جواب شگفت انگیز در دل رشد نهفته است، آنچه رشد را جاودانه می کند، خلاقیت است و در ادامه ما پنج مزیت اصلی که طراحی و داشتن یک وب‌سایت با کیفیت می‌تواند کسب کار شما همچنان خلاق و رو به رشد نگهدارد ارائه می کنیم :

 

معرفی بی واسطه محصولات و خدمات شما از طریق وب سایت و صفحات اجتماعی

اولین مرحله رشد،‌ شناخت مشتریان و مخاطبین اصلی است،‌ چه کسی بدون شناخت مشتریان اصلی توانسته خلاقیتی مورد پسند طراحی کند،‌ به عنوان مثال اگر ندانید که مشتریان شما بیشتر افراد بیست ساله هستند و یا هشتاد ساله می‌توانید تعیین کنید که بهتر است اسکوتر بسازید و یا یک خودرو لوکس، به نظر شما، بدون داشتن یک وب‌سایت و یا صفحه اینستاگرامی با کیفت هزینه تبلیغات کلاسیک برای معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان اصلی و شناخت مشتریان مانند : تبلیغات در روزنامه‌ها، رادیو، تلویزیون و بولتن‌های خبری به چه میزان است و به راستی امروزه روز چه تعدادی از افراد زمان خود را صرف خواندن روزنامه و … می‌کنند تا معرفی محصولات شما را آنجا ببینند، حتی کسانی که هنوز به دنبال خبر هستند، خبر ها را از روی وب‌سایت های خبری مطالعه می‌کنند. پس بهتر است همین الان به دنبال یک کانال ارتباطی خوب مثل وب سایت و یا یک صفحه اینستاگرام حرفه‌ای باشید.

 

ارتباط مستقیم و دو طرفه شما با مشتریان از طریق وب سایت و صفحات اجتماعی

بدون شک یکی از مهمترین ایده‌های خلاقیت،‌ دریافت نظرات و شکایات مشتریان است. اگر مشتریان شما از محصولات و یا خدمات شما ناراضی باشند و بخواهند این نارضایتی را اعلام نمایند آیا به نظر شما با ۱۱۸ تماس گرفته و به دنبال شماره تلفن شما می‌گردند و بعد از پیداکردن تلفن چندین بار تماس گرفته و پس از شنیدن ” شما نفر ۵ یا ۱۰ هستید” صبر می‌کنند تا با شما نظر و یا شکایت خود را درمیان بگذارند و یا با گفتن دیگه از این برند خرید نمی‌کنم محصولات شما را کنار گذاشته و شما از یک شکایت و درنهایت یک ایده خلاق احتمالی محروم می‌مانید. پس بهتر است بایک وب سایت با کیفیت یک صفحه تماس با ما ساده، اما حرفه‌ای مسیر اعلام نظرات مشتریان را خود را به صورت شبانه روزی تسهیل نمایید.

 

شناخت رقبای اصلی

یکی دیگر از منابع خلاقیت، رقبای شما هستند،‌ رقبای شما چه محصولات و خدمات جدیدی ارائه می‌کنند، قیمت‌ها و بسته‌بندی آنها چگونه است و چه تغییری کرده است.

اما واقعا رقبای شما چه کسانی هستند،‌ امروزه شما می‌توانید به راحتی با جستجوی محصولات و خدمات مشابه خود، رقبای داخلی و خارجی خود را بشناسید. آیا واقعا رقبای دیگری نیستند که وب‌سایت نداشته باشند؟ حتما هستند اما شما هرگز دنبال آنها نروید و وقت برای یافتن آنها نگذارید زیرا آنها فقط هستند و رشد و خلاقیتی در کار آنها نیست و فقط شما را گیج می‌کنند.

پس شما مثل آنها نباشید و اگر وب‌سایت شما در کنار رقبا وجود ندارد پس واقعیت آن است که شما هم در بازار نیستید پس تا دیر نشده به فکر طراحی یک وب‌سایت خوب ویا سئو کردن وب سایتتون باشید.

 

پیدا نمودن راحت محل فیزیکی شما

کسب و کار شما می‌تواند در یک محله کوچک در شهری دور افتاده از مرکز استان و یا پایتخت باشد و یا با صد شعبه در سرتاسر کشور و یا خاورمیانه حضور داشته باشد. اما مشتریان فقط می‌توانند در یک زمان و ساعت خاص در یک محل باشند و حتما شما دوست دارید که مشتریان اول شما را پیدا کنند. یکی دیگر از خلاقیت‌ها به موقع سر راه مشتریان قرار گرفتن است. خرده فروشان حرفه‌ای همین کار را می‌کنند. در درب ورودی استادیم پرچم می‌فروشند. پس بهتر است اگر کسی در ترافیک مانده است و یا جای پارک به سختی پیدا می‌کند و یا در محلی دور افتاده و خلوت با گوشی خود دنبال محصولات و یا خدمات خاصی می‌گردد اول شما رو پیدا کند. بنابراین دنبال طراحی وب‌سایتی باشید که به راحتی در گوشی‌های هوشمند کار کند.

ادامه دارد …

دسته‌بندی مقالات طراحی سایت

واتساپ اسپیداروب
1
2
3
anformatic-dertificate